A-A2-A1 Motorsiklet Eğitimleri

A-A2-A1 Motorsiklet Eğitimleri

Motorsiklet kullanmamış olabilirsiniz fakat bu size engel değil!!!Gelin korkunuzu beraber yenelim!!

Motorsiklet eğitimlerimiz Avcılar firüzköy sınav alanında uzman eğitmenlerimiz ile yapılmaktadır.Manuel olarak her sınıf motorsikletimiz bulunmaktadır.Eğitimlerimiz başlangıç olarak en küçük sınıf olan A1 sınıfı motorsikletleriyle yapılmaktadır.Kısacası A sınıfına yazılmanız durumunda bile korkmanıza tedirgin olmanıza gerek yok kademeli olarak sınav turu eğitimleri ve akan trafkte eğitimlerimizi veriyoruz.Motor sınıfları için gereken şartlar şu şekildedir

A1 Sınıfı Ehliyet

2 tekerlekli motosikletler için güç olarak 125 cc / 11 kw / 14 hp; 3 tekerlekli olanlar için ise 15 kv güç sınırını aşmayacak olanlar için A1 sınıfı ehliyet alınmaktadır.

Eğer A1 sınıfı ehliyet sahibi iseniz M sınıfına dahil olan araçları da kullanma imkanınız vardır.

A1 sınıfı ehliyet almak hedefiyle başvuruda bulunabilmeniz için ise minumum 16 yaşında olmanız gerekmektedir.

A2 Sınıfı Ehliyet

2 tekerlekli motosikletler (600 cc ‘ye kadar) için 35 kw / 47 hp; 3 tekerlekli olanlar için 12 kw / 16 hp güç sınırını aşmayacak olanlar için A2 sınıf ehliyet alınmaktadır.

Başvuruda bulunmak için belirlenmiş yaş sınırı 18 olmasının yanı sıra, eğer A2 sınıf ehliyet sahibiyseniz A1 ve M sınıfına dahil olan araçları da kullanma imkanınız vardır.

A Sınıfı Ehliyet

Motor gücü 36 kw / 48 hp ve üzeri motosikletler için A sınıf sürücü belgesine ihtiyacınız olmaktadır. 20 yaşındaki A sınıfı ehliyet sahibi olacakların en az iki yıllık A2 sınıfı araçlarda deneyim sahibi olması gerekmektedir. 

Fakat 24 yaşının üstündeyseniz, o zaman başvuru için herhangi bir koşul aranmıyor.

A sınıf ehliyet sahipleri M, A1 ve A2 araçları da kullanılabildiği için, bu sürücü belgesi en avantajlı ehliyet sınıfında yer almaktadır.

ISPARTAKULE SÜRÜCÜ KURSU